"Czego nie powie Masa o polskiej mafii" Wojciech Sumliński

źródło: lubimyczytac.pl/ksiazka/266683/czego-nie-powie-masa-o-polskiej-mafii


Jest to kolejna książka, którą przeczytałam autorstwa świetnego moim zdaniem dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego. Poprzednią była "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego". Obydwie książki przeczytałam jednym tchem. 
W książce "Czego nie powie Masa o polskiej mafii" Wojciech Sumliński ujawnia informacje o prawdziwej polskiej mafii a nie "trzepakowej" - której żywą reklamą jest celebryta " Masa"
(...)W Polsce  nie ma mafii twierdzili kolejni ministrowie spraw wewnętrznych III RP. To kłamstwo, polska mafia powstała w latach 1989-1992 i od tego czasu jej siły rosną" - pisze Sumliński. 
(...) Zablokują i zniszczą każdego, kto będzie choćby próbował. Tymczasem musi pan wywiesić białą flagę, pokazać, że ma dość. Pan odpuści — może oni też panu odpuszczą, nie potrzebują rozgłosu. Jaki jest sens kopać się z koniem?
— Bo jeśli ich nie zdemaskujemy, nigdy z tym nie skończymy. Musimy dotrzeć do prawdy.
— I dotrzemy, jeszcze nie dziś i raczej nie jutro. Ale któregoś dnia ktoś to zrobi. Może nawet pan, a może dopiero pańscy następcy — ale przyjdzie dzień, gdy ktoś pokaże całą prawdę. Także o tym, jak potwornie w 1989 roku oszukano nas wszystkich. Proszę mi wierzyć — tak się stanie, bo ludzie chcą znać prawdę, a prawda jest po naszej stronie." 
                                                                           Sumliński Wojciech, Czego nie powie Masa o polskiej mafii, WSR, Warszawa 2015, s. 157

Niestety prawdą jest, że zniszczą każdego, kto będzie próbował ujawnić prawdę. Sam autor przekonał się na własnej skórze. W maju  2008 do mieszkania autora wtargnęli funkcjonariusze ABW z zarzutem ujawnienia Aneksu do Raportu Komisji Weryfikacyjnej WSI spółce Agora, wydawcy Gazety Wyborczej. Szczegóły z tej akcji Sumliński opisał w innej książce " Z mocy bezprawia" z 2011 r. 

W książce wplecionych jest kilka wątków z poprzednich książek jednak pojawiają się również nowe nazwiska tj.: Kulczyk, Lepper, Komorowski, Jaruzelski, Bagsik, Stonoga, Ałganow, Dochnal i wielu innych. Takie książki powinno się jak najczęściej puszczać w obieg, żeby coraz więcej Polaków otworzyło oczy i dostrzegło to, że "mafia polityczna" i "przyjaźń z Rosją" nie prowadzi do niczego dobrego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Top 5 propozycji czerwiec 2018!