6 powodów, dla których warto czytać książki...


1. Poprawa wydajności mózgu

Książka nie tylko powoduje, że podczas jej czytania relaksujemy się, ale przyczynia się również do zwiększenia efektywności mózgu. Jeżeli posiądziemy nawyk w miarę regularnego czytania, nasze komórki mózgowe będą sprawniejsze i poprawimy sobie pamięć. Według badań naukowych czytanie opóźnia zaburzenia umysłu o około 30%!

2. "Im więcej się czyta, tym więcej się wie" dr. Seuss

Prawda to jest znana od lat i basta! Wiadomo nie od dziś, że czytanie książek poszerza nasz zasób słów zdecydowanie bardziej niż TV czy rozmowa. 

3. Czas na relaks

Nie ma lepszego sposobu na relaks niż dobra książka. Naukowcy dowodzą, iż czytanie niweluje stres o przeszło 60%. Książka to nie tylko nasz przyjaciel, to ona zabiera nas w świat własnej i autora wyobraźni. Pozwala nam uciec od codziennych trosk i zmartwień. 

4. Książka to doskonała tabletka nasenna!

Gdy mamy wypracowany określony rytuał np. czytania przed snem, nasz organizm przygotowuje się do relaksu i snu. Dlatego najkorzystniej jest zacząć czytać tuż przed zamiarem pójścia spać.


5. Dzięki książce stajemy się bardziej wrażliwi

W trakcie czytanie wczuwamy się w losy bohatera, przejmujemy jego uczucia, wyobrażamy sobie co czuje bohater. Zdaniem naukowców wczuwanie się w fikcję literacką sprawia iż stajemy się bardziej empatyczni i wrażliwi.

6. Skuteczny sposób na walkę z Alzheimerem

Podczas czytania nasz mózg trenuje. Trenuje bardzo intensywnie. Poprzez angażowanie mózgu do działania - czytając książki, zmniejszamy ryzyko Alzheimera o 2,5 raza w porównaniu z nieczytającymi osobami. Dlatego nie pozwólmy aby nasze komórki były bierne i...

CZYTAJMY KSIĄŻKI!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Top 5 propozycji czerwiec 2018!