Kroniki Cliftonów. Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza. J. Archer

We wcześniejszym wpisie prezentowałam Wam  pierwszy tom Kronik Cliftonów. Czas pokaże (zobacz wpis). 
Nadszedł czas prezentacji kolejnych 4 tomów. Są to:

  • Za grzechy ojca
  • Sekret najpilniej strzeżony
  • Ostrożnie z marzeniami
  • Potężniejszy od miecza

                                "(...) fakt, iż ktoś nie chodził do "porządnej" szkoły albo wcale nie chodził do szkoły, nie oznacza, że jest głupi. 
I odwrotnie. "Druga część Kronik Cliftonów rozpoczyna się w momencie końca 1 tomu. Harry ledwo uchodzi z życiem podczas morskiej katastrofy statku Devonian. Korzystając z okazji, chce żeby wszyscy mu najbliżsi o nim zapomnieli. Wydawać by się mogło, że takie rozwiązanie jest najlepsze dla wszystkich. Zamienił się tożsamością z kompanem z rejsu Tomem Bradshawem.' (...) Proste rozwiązania są najlepsze(...)' - nie w tym przypadku. Harry nie wie, że zmieniając tożsamość wplątuje się w destrukcyjną dla siebie historię. Po dotarciu na ląd zostaje aresztowany jako Tom i oskarżony o morderstwo brata. Harry odsiaduje wyrok w amerykańskim więzieniu. W tym czasie pisze dziennik. Emma nie wierzy w śmierć Harrego i wyrusza do USA w poszukiwaniu swojej miłości. Gdy przypadkowo trafia na "Dziennik Więźnia" ma pewność, że Harry żyje. 
Archer uwodzi po raz kolejny i zmusza do poszukiwania tomu 3 Sekret najpilniej strzeżony, żeby dowiedzieć się jaki jest ciąg dalszy losów rodziny Cliftonów i Barringtonów. 

                      Autor: Jeffrey Archer
                  Tytuł oryginału: The sins of the father
            Dom Wydawniczy Rebis
               2012-11-06
                 Thiller, 376 stron

"Każdy może być zwycięzcą, ale oznaką wielkości jest to, jak człowiek sobie radzi z przegraną." 
Trzecia część Kronik Cliftonów. Sekret najpilniej strzeżony przenosi nas do roku 1945. W części tej dowiadujemy się, kto odziedziczy majątek wdowy Barrington. Harry wraca do Ameryki, żeby promować swoją najnowszą powieść natomiast Emma chce znaleźć dziewczynkę, którą porzucono w wiklinowym koszu po zabójstwie ojca. Giles Barrington wpada w sidła Virginii- złej do szpiku kości kobiety polującej na jego spadek. Pojawia się również kolejny czarny charakter Fisher - który za wszelką cenę chce zrujnować karierę polityczną młodego Barringtona. 
Osobiście tom trzeci zawiódł mnie trochę z powodu zbyt długich i licznych fragmentów dotyczących polityki i giełdy. W momencie gdy Autor wraca do fabuły rodziny Cliftonów i Barringtonów znów nie mogłam oderwać się od czytania. Tom 3 kończy się wypadkiem samochodowym syna Harrego i Emmy.

       Autor: Jeffrey Archer
          Tytuł oryginału: Best Kept Secret
         Dom Wydawniczy Rebis
      2013-10-22
       Thiller, 416 stron

                                     Tom 4 Ostrożnie z marzeniami rozpoczyna się podobnie jak reszta tomów, w miejscu gdzie skończył się poprzedni tom. Harry i Emma śpieszą się na identyfikację zwłok swojego syna Sebastiana. Na szczęście syn przeżył a zginął syn Don Pedro Martineza. Martinez dąży do zniszczenia młodego Cliftona i całej rodziny. Pomaga mu w tym Lady Virginia i Alex Fisher. Emma staje na czele Imperium Barringtonów. Trwają przygotowania do pierwszego rejsu najnowocześniejszego jak na owe czasu statku w historii. Rodzinę dotyka kolejna katastrofa...I tu kończy się tom 4. 

Ta część zdecydowanie bardziej mi się podobała. Akcja była bardziej wartka i nie było przydługich opisów. Archer po raz kolejny zachwycił mnie swoim kunsztem pisarskim.

   Autor: Jeffrey Archer
         Tytuł oryginału: Be Careful What You Wish ForDom Wydawniczy Rebis
  2014-10-07
    Thiller, 424 strony


"Człowiek nie zdaje sobie sprawy jak bardzo kogoś kocha, dopóki nie myśli, że może go nigdy więcej nie zobaczyć."
Akcja tomu 5 Kronik Cliftonów. Potężniejszy od miecza rozgrywa się w latach 1964-1970. Książke otwiera opis sceny opisu eksplozji  bomby podłożonej przez IRA na zlecenie Don Pedro Martineza. Bomba została podłożona na statku Buckingham  podczas jego dziewiczego rejsu do Nowego Jorku. 
Ta część Kronik Cliftonów jest zdecydowanie bardziej uporządkowana. Życie rodzin Cliftonów i Barringtonów płynie dość spokojnie. Niech nas to jednak nie zmyli. Czarne charaktery knują jak zniszczyć obydwie rodziny. Koniec tomu sugeruje nieoczekiwany zwrot akcji. 
W związku z tym kupuję tom 6 i już niebawem moja recenzja 6 tomu W godzinie próby.
Autor: Jeffrey Archer
                    Tytuł oryginału: Mighter Than The Sward
                                     Dom Wydawniczy Rebis
                                                   2015-09-22
                                                        Thiller, 

                                                    448 strony


*zdjęcia okładek zostały zaczerpnięte z portalu lubimyczytac.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Top 5 propozycji czerwiec 2018!