"Zabijemy albo pokochamy.Opowieści z Rosji" Anna Wojtacha


    

" (...) Rosja to kapryśna dama, która czasami gwałtownie kończy romanse (...)"

Kilka słów o autorce:

Anna Wojtacha to dziennikarka i korespondentka wojenna. Relacjonowała konflikty zbrojne w Iraku, Afganistanie, Iraku, Gruzji, Strefie Gazy, Czadzie, przewrót rządowy w Tajlandii oraz zamachy terrorystyczne w Indiach oraz często bywa w Rosji. Tę ostatnią szczególnie darzy sentymentem. 

W książce "Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji" Autorka próbuje zrozumieć Rosjan, ich stosunek do Polaków, do władzy, do Putina. Pani Anna przemierzyła tysiące kilometrów przez tę "kapryśną damę - Rosję", dzięki temu poznała ludzi i ich niesamowite historie, które przelała na strony tej książki. 

Książkę tworzy 9 rozdziałów, z czego 8 to historie osób zamieszkujących terytorium Rosji. To 8 opowieści o ludziach, którzy nie odważyliby się opowiedzieć swoich historii przed kamerami czy dziennikarzami. Przed Anną się otworzyli i wprowadzili w swój świat. Jedną z najbardziej wyrazistych postaci w tej książce i zarazem postaci, która przewija się w kilku rozdziałach jest postać Ogiego- snajpera Specnazu- byłego narzeczonego Autorki. W książce znalazły się również historie: Andrieja i Olka - budowniczych rurociągu Gazpromu, moskiewskiej prostytutki - Ninoczki (już nieżyjącej), historię Nadii i Aleksandra- czeczeńskiego kombatanta, bezdomnego z Ułan Ude, Swietłany, oraz małego Czeczena- Sapika. 

Polecam tę książkę wszystkim tym, którzy interesują się dziennikarstwem wojennym oraz opowieściami nie zawsze kończącymi się "happy endem" !


"Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji" 
Anna Wojtacha 
Data wydania: 8 kwiecień 2015
Liczba stron: 304 
Wydawnictwo: ZNAKBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Top 5 propozycji czerwiec 2018!